Miłośc w obliczu śmierci......

16.07.2012 - ula.cieciura

Światu zagraża ogromna asteroida Matylda, ostatnia misja ratunkowego wahadłowca kończy się fiaskiem, wszystkim poostają jednie trzy tygodnie ziemskiej doczesności....Panuje chaos, zdezorientowanie i powszechna panika.

Główny bohater to Dodge bezbarwny i niejaki facet w średnim wieku. Sprzedawca ubezpieczeń i życiowy nieudacznik, zyjący we własnym bezpiecznym światku z którego nie potrafi sie wydostac by iść do przodu. Jednocześnie na kazdym kroku użala sie nad sobą i swoim życiem. Jak by tego bylo malo na wieśc o końcu swiata niemal w jednej chwili pod osloną nocy opuszcza go żona. Załamany i zrezygnowany nawiązuje kontakt z rownie ekscentryczna Penny. Wspólnie postanawiają wruszyć w sentymetalną podróż, on chce odnaleźc zagubioną pierwszą milość ona odwiedzic rodziców. Mimo podobieństwa charakterów ich początkowe relacje są trudne jednak z biegiem czasu znacznie się ocieplają.....

"Przyjeciel do końca świata" to niesamowity miks dwu filmowych konwencji z jednej strony jest to katastroficzny dramat z wizją nieuchronnego końca z drugiej zaś komedia z ogromną dawką świetnego ironicznego humoru.

Gwarancją doskonałej zabawy jest również obsada aktorska bowiem w główną role wcielił słynny amerykański komik Steve Carell, któremu partneruje piękna i urocza Keira Knightley.

Film ten to najlepszy dowod na to że nawet o śmierci można mowić w sposób latwy i przystepny nie siejąc paniki, oswajajac sie z tym co nieuniknione. Ukazuje również potęgę i silę milości, która zrodzić sie może zawsze bez wzgledu na okoliczności

Materiały powiązane: Przyjaciel do końca świata

Dyskusja

Bądź pierwszy i załóż nowy temat...

eonline

Copyright © 1998-2011 Eonline. Wszelkie prawa zastrzeżone.