Czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce

30.08.2012 - ula.cieciura

Główny bohater Ottway jest przeciętnym nieco nieszczęśliwym człowiekiem, pracuje w charakterze wartownika w rafinerii ropy naftowe znajdującej się na odległej Alasce.Do jego głównych zadań należy odpędzanie licznie tam występujących wilków, które to stanowią zagrożenie dla pozostałych. Ta nieco specyficzna praca w dalszej części filmu okazuje się być bardzo użyteczną, bowiem pracownicy firmy prowadzącej odwierty po zakończeniu prac wybierają się w podroż powrotną do domu.Jak się jednak okazuje nie jest ona szczęśliwa, samolot zupełnie niespodziewanie rozbija ze 117 pasażerów przezywa tylko 8 w tym główny bohater.Są oni całkowicie pozbawieni kontaktu ze światem. Znajdują się na Alasce, są zmęczeni głodni i sfrustrowani nie wiedzą co dalej mają czynić. I w tym momencie pojawia sie nasz główny bohater, który obejmuje rolę przywódcy próbuje za wszelką cenę walczyć o życie i przetrwanie... a wszystko z powodu milości

 Przetrwanie zdecydowanie należy do filmów katastroficznych , których we wspólczesnym swiecie w dobrym wydaniu niestety bardzo brakuje , dlatego też film ten jest jakze milą odmianą.

Zdecydowanie najwiekszą silą stanowiącą napęd do sukceu tego filmu jest  aktor wcielający sie w postać głownego bohatera jest to czlowiek mądry , rozsadny, potafiacy podjąć trudne decyzje w ekstremalnych sytuacjach.Doskonale sprawdza sie również w roli wodza.

Wartka akcja, móstwo scen walki polączonych zachwycającymi   efekami specjalnymmi sprawia ,że ani na chilę nie chcemy odwrócic oczu.Wciskamy sie coraz mocniej fotel przeżywąjc przygody niejako razem z bohaterami.

To naprawde dobry film o konwencji charakterystycznej dla wszystkich Hoolywodzkich fimów katastroficznch.

Naprawde warto zobaczyc

Materiały powiązane: Przetrwanie

Dyskusja

filmy

0 odpowiedzi

Dodał/a: wojtekfra (17.08.2012 03:06)Ocena (0)

dlaczego bardzo deennw

eonline

Copyright © 1998-2011 Eonline. Wszelkie prawa zastrzeżone.